Конференція » Рогатинський ліцей "Гімназія імені Володимира Великого"

Рогатинський ліцей


Вітаємо Вас на сайті Рогатинського ліцею "Гімназія імені Володимира Великого"
 • Текст: менший
 • Текст: страндартний
 • Текст: більший

Конференція
Переглядів: 65535 | 30 Жовтня 2011 | коментарі: (0)
 (голосів: 0)

КонференціяКонференціяКонференція


6 листопада 2011 року сповнилося 200 років від дня народження Маркіяна Шашкевича, українського письменника, поета, зачинателя нової української літератури в Галичині, священика, культурно-громадського діяча.

З нагоди цієї дати 9 листопада у Рогатинській гімназії ім. Володимира Великого відбулася конференція, учасниками якої стали старшокласники та педагогічний колектив навчального закладу. Відкрив конференцію Доронюк І.В., директор гімназії, який у своєму виступі окреслив особливу роль Маркіяна Шашкевича у розвитку національної свідомості українців. Далі його виступ логічно продовжив Яновський Б.А., вчитель історії, який розповів присутнім про значення життя і творчості Шашкевича, про роль «Руської трійці» для нащадків. Учениця 6-А класу Кобзан Юлія виступила з доповіддю, у якій представила постать Шашкевича, як культурно-громадського діяча. Лірично і натхненно звучав виступ Дзери Соломії (6-А клас) про творчий шлях письменника. Вдалим доповненням до її виступу було майстерне читання напам'ять віршів Маркіяна Шашкевича у виконанні Бойко Анастасії (6-А клас), Готри Володимира (6-А клас), Музички Юлії (5-Б клас). З цікавістю слухали учасники конференції виступ Мартинюк У.Л., заступника директора з науково-методичної роботи, яка презентувала присутнім книгу Василя Гориня «Перепоховання Маркіяна Шашкевича». Доповідач зазначила, що твір присвячений вікопомному перепохованню тлінних останків Маркіяна Шашкевича на Личаківському кладовищі у Львові. Перевезення мощей Маркіяна Шашкевича з Новосілок Ліських до Львова стало величною маніфестацією, всенародним урочистим походом. Відтоді розпочався справжній культ поета-будителя, провісника, речника національного відродження. Це був рішучий прорив пробуджених галицьких русинів до своєї «українскости», до єднання із братами з Великої України. У розвідці відтворено хроніку перепоховання, похоронний похід з Новосілок до Львова, наведено промови, що були виголошені громадсько-культурними діячами краю. У додатку вміщено матеріали з газети «Діло», що висвітлюють організаційні заходи Товариства «Просвіта», зокрема Комітету для перенесення тлінних останків Маркіяна Шашкевича. Видання широко ілюстроване.

Присутні на конференції з великим зацікавленням сприймали кожен виступ і покинули її, очевидно, з глибоким переконанням у необхідності проведення таких заходів, які сприяють формуванню національної свідомості, національного духу.

Панчук Іванна, Бойко Анастасія, учениці 6-А класу
схожі новини:


 • Науково-дослідницька конференція на тему «Андрей Шептицький – будівничий де ...
 • Урочиста Академія з нагоди 95 річниці від дня народження о.Івана Музички
 • Творчий звіт учнів 6-А класу
 • «До неба, до сонця, до зір…»
 • Загальногімназійна конференція

 • Вітаємо!

  Наших колег з
  Днем народження!!!


  Погурало Є.С. - 01 лютого
  Зварчук Я.М. - 06 лютого
  Бирич О.П. - 09 лютого
  Костюк Л.М. - 17 лютого
  Бродіна В.В. - 17 лютого
  Стасів М.Р. - 24 лютого
  Доронюк І.В. - 27 лютого

  Логін

  Відео-архів

  КАЛЕНДАР

  «    Жовтня 2011    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31